ŞEHİR HASTANELERİ AÇILIYOR Sağlık Bakanı : “20 bin sözleşmeli Diplomalı veya Sertifikalı personel alacağız” dedi.

ŞEHİR HASTANELERİ AÇILIYOR Sağlık Bakanı : "20 bin sözleşmeli Diplomalı veya Sertifikalı personel alacağız" dedi.

2
4106

Sağlık Bakanı Müjdeyi Vermişti, Anadolu Ajansı  Editör  Masası’na konuk olan Bakan. Şehir Hastaneleri Açılıyor ve Sene sonuna kadar 20 bin sözleşmeli personel alacaklarını da dile getirdi.Sağlık Bakanı nın açıklamalarının satır başları şöyle:

Türkiye’de 179.000 Doktor ve 3,500 Hastanelerin tüm Birimlerin’de İSTİHDAM  edeceği Personelin Kalifiye, Eğitimli ve Sertifikalı olmasını talep ettiği gibi Doktorlar artık yanında çalışacak personelin tıbbi dokümantasyon ve hasta kabul sistemlerine vakıf olmasını bilhassa istemektedir.

BAŞVURU İÇİN LÜTFEN AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURUNUZ

Whatsapp Bilgi Hattı: 0553 856 7369 – 0530 521 6146 – 0553 857 01 39 – 0 534 911 7597 – 0555 893 4812

Başvuru Formu

Lütfen Aşağıdaki Videoyu İzleyiniz

Hastanelerde Çalışmak İçin Almanız Gereken Sertifika 

20 BİN PERSONEL ALINACAK

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Sayı: 82040698/ Konu: Tıbbi Sekreter (Tıbbi Dökümantasyon ve Hasta Danışmanı) İstihdamı GENELGE 2017/06

Sağlık Bakanlığı tarafından 14 Nisan 2017 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren Tıbbı Sekreter (Tıbbi Dokümantasyon ve Hasta Danışmanı) İstihdamı kapsamında mezuniyet olarak öncelik Sayıları az olan  önlisansa verildi. Lise ve ortaöğretim mezunlarından da alınacak.

Genelge’nin altı ve yedinci fıkrasında ”Diğer taraftan, hastanelerimizde otomasyon, veri kayıt girişleri ve benzeri bilgisayarla yürütülen işlemler için genellikle bu alanda sertifika sahibi kişiler arasından seçilen personel, hizmet alımı yolu ile istihdam edilerek çalıştırılmaktadır.

Sağlık bakanlığı kamu hastanelerine kpss siz personel alımı Sağlık Bakanlığı’na 20bin personel alımının yolu açıldı. Şehir hastanelerinde görev yapacak personellerin başvuruları 2017 yılında başlayacak.

27 bin yatak kapasiteli 18 Şehir Hastanesinin, 2016-2017 yıllarında hizmet vermeye başladığı ,2018 yılı sonuna kadar da Türkiye genelinde toplam 43 bin yatak kapasiteli 34 şehir hastanesi vatandaşların hizmetine sunulacak olmasından dolayı on binlerce işsize iş kapısı olacaktır.

Hastanelere  hasta kabul sekreteri (Tıbbi Dökümantasyon ve Hasta Danışmanı) ,veri elemanı,klinik destek personeli,alınacaktır.personel alımlarının sınavsız yapıldığı düşünüldüğünde KPSS’siz alımla devlet kapısının da yolu açılmış olacaktır.

Yataklı Tedavi Kurumları İşletme Yönetmeliği’nin 160. maddesinde tanımlanan görevleri yürütmek üzere;

Hastanelerin sağlık hizmeti veren kurumlar olması ve tutulan kayıtların tıbbi terminoloji bilgisini gerektirmesi nedeniyle özellikle; tıbbi dokümantasyon, tıbbi arşiv, sağlık kurulu, poliklinikler, hasta kabul birimleri ile hasta katlarında; tıbbi kayıtların tutulması ve yazışmaların yürütülmesi, bilimsel toplantılarda kayıtların tutulması ve tutulan kayıtların ve yazışmaların yürütülmesi, bilimsel toplantılarda kayıtların tutulması ve tutulan kayıtların deşifre edilmesi gibi hizmetlerin, tıbbi sekreterlik (Tıbbi Dökümantasyon ve Hasta Danışmanı) okullardan mezun olmuş ve tıbbi sekreter (Tıbbi Dökümantasyon ve Hasta Danışmanı) sertifika programına katılmış ve unvanını almış sağlık personelinin ve en az ortaöğretimden mezunların çalıştırılması uygun olacaktır.

Hizmet alımı ihalelerinde Yataklı Tedavi Kurumları İşletme Yönetmeliği’nin 160’ıncı maddesinde tamamlanan görevleri yürütmek üzere sadece tıbbi sekreterlerin (Tıbbi Dökümantasyon ve Hasta Danışmanı) istihdam edileceğine ilişkin hususlarına yer verilecektir.” Bilgilerinizi, konuya ilişkin düzenlemelerin bu genelge esaslarına göre yapılması ve yürütülmesi hususunu önemle rica ederim.

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
AdminGülsüm Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Gülsüm
Ziyaretçi
Gülsüm

Sehir Hastanesi kayıtı için hangi mezun olmak gerekiyor …bilgi lütfen