PTT KPSS ŞARTSIZ 55 BİN MEMUR ALIMI YAPACAĞINI AÇIKLADI!

0
15808

PTT personel ve memur alımı ile ilgili yeni bir açıklama yaptı. PTT personel ve memur alımları vatandaşlar tarafından yakından takip ediyor. Geçtiğimiz aylarda yayınlanan duyuruda alım için sürecin Ekim-Kasım-Aralık aylarında yapılacağı ve KPSS şartsız kamu personeli alımı yapılacağı bildirildi. Gişe ve büro görevlisi, pazarlama, lojistik, postacı, avukat vs. birçok alanda personel açığı olduğunu belirten PTT yönetimi, gereken pozisyonlarda aradıkları özelliklerin ne olduğunu açıkladı. PTT tarafından yapılan son açıklamaya göre 2018 yılından boş kalan kadroların 2019 alımlarıyla doldurulacağı açıklanmıştı. PTT personel alım başvuru şartları nelerdir? PTT 55 bin personel alım ne zaman yapılacak? İşte detaylar…

PTT 55 bin personel alımı için meraklı bekleyiş devam ediyor. PTT bünyesinde çalışmak isteyen kişiler, PTT personel alımı başvuru şartları hakkında araştırma yapıyor. Daha önce çıkan haberlere göre PTT tarafından 55 bin personel alımı yapılacağı duyurulmuştu. PTT’den yapılan son açıklamada ise müjdeli haber geldi…

PTT’DEN SON AÇIKLAMA!

PTT kamu personeli alımına ilişkin yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:
“PTT AŞ bünyesinde personel eksikliğinden kaynaklanan sorun ve problemlerin çözülmesi bakımından 2018/1 alım sonucunda 5000 personel alımından eksik kalan ve doldurulamayan unvanların tamamlanmasını doldurulmasının en kısa sürede alım yapılmasını talep ediyoruz ve bu boş kalan pozisyonların doldurulması amacıyla 2019 yılında yeni bir personel ilanına çıkılması muhtemeldir.”

BAŞVURU YAPARKEN İSTENİLEN YETERLİLİKLERE SAHİP OLMAK EN BÜYÜK KRİTER!

Alacağınız eğitimler ve sertifikalar başvuruda sizi birkaç adım öne geçirecektir. KPSS şartsız memur olmak için aşağıdaki yeterlilik ve uzmanlık sertifikaları işe alım sürecinde değerlendirmede büyük etken olacaktır. Aşağıdaki formu doldurarak istediğiniz belgelere ve eğitimlere başvuru yapabilirsiniz.

– Bankacılık ve Sigortacılık
– Halkla İlişkiler
– İnsan Kaynakları
– Büro Yönetimi ve Sekreterlik Uzmanlık Eğitimi
– Stres ve Zaman Yönetimi
– Bilgisayarlı Muhasebe Eğitimi
– Pazarlama
– Lojistik Eğitimi
– Kamu ve Özel Hukuk
– Ticaret Hizmetleri
– Organizasyon Yönetimi
– Kurumsal İletişim ve Yazışma
– Ürün ve Hizmet Tanıtımı
– Etkili Konuşma ve Diksiyon
– Etkili İletişim ve Beden Dili


Lütfen zorunlu alanları eksiksiz doldurunuz. *

PTT PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

İlgili ilana başvuru yapmak isteyen adayların sağlaması gereken birtakım şartlar olmakla birlikte bu şartlar arasında Türk vatandaşı olmak, 35 yaşını aşmammış olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, adli sicil kaydı temiz çıkmak, erkek adaylar için askerlik ile ilişkisi bulunmamak şartları aranmakta olup özel şartlar da istenebilmektedir.

PTT’NİN HANGİ KADROLARDA PERSONEL ALIMI YAPMASI BEKLENİYOR?

– Gişe ve Büro Görevlisi (Pazarlama)
– Gişe ve Büro Görevlisi (Lojistik)
– Tekniker
– Mühendis
– PTT Uzman Yardımcısı
– Avukat
– Postacı
– Mimar
– PTT Uzman Yardımcısı (Hukuk)
– Gişe ve Büro Görevlisi (Sigortacılık)
– Gişe ve Büro Görevlisi (Bankacılık)
– PTT Uzman Yardımcısı (Endüstri Mühendisi)
– PTT Uzman Yardımcısı (Mütercim-Tercümanlık)
– Gişe ve Büro Görevlisi (Firma elemanı)

PTT KPSS ŞARTSIZ MEMUR ALIMI KONUSUNDA HANGİ AÇIKLAMALAR YAPILDI?

PTT personel alımına yönelik yayınlanan Resmi yazıda 2019 yılında kuruma personel alımı gerçekleştirileceği açıklanmıştı. PTT Genel Müdürü Kenan BOZGEYİK tarafından yapılan açıklamaya göre; PTT 55 bin personel alımı yapacak. PTT personel alımlarında KPSS şartının aranmayacağı daha önceden belirtilmişti.

PTT Genel Müdürü Kenan BOZGEYİK bundan önceki yaptığı açıklamalarında 55 bin personel alımı yapılacağını ifade etmişti. PTT personeli alımının ne zaman yapılacağı hakkında Resmi yazı yayımlandı.

‘2018/1 5000 personel alımında ilişkin yapılan sınav sonucunda şirket bünyesinden müracaat eden taşeron firma elemanlarının müracaat ettikleri unvanlar da yazılı sınavın zor olması nedeniyle kazanamadıkları dolayısıyla alım yapılacak unvanların boş kaldığı anlaşılmaktadır. Bu itibarla; PTT AŞ bünyesinde personel eksikliğinden kaynaklanan sorun ve problemlerin çözülmesi bakımından 2018/1 alım sonucunda 5000 personel alımından eksik kalan ve doldurulamayan unvanların tamamlanmasını teminen en kısa sürede alım yapılmasını talep ediyoruz’ denildi. Talep cevabında ise; “Boş kalan pozisyonların doldurulmasını teminen 2019 yılında yeni bir personel ilanına çıkılması planlanmaktadır” denildi.

PTT PERSONEL ALIMI: 4.000-4.500 TL MAAŞ VERİLECEK
PTT bünyesinde çalışan mühendislere 4500 TL civarında maaş verilirken diğer kadrolara alınacak personellere en az 3500 TL maaş verilmektedir. Bu kadrolara alınacak personeller, 2019 zamları ile birlikte en az 4 bin TL civarı maaş alacak.

657 sayılı devlet memurları kanununa göre PTT bünyesine sözleşmeli personel alımı yapılacak.  Kanunun ilgili yönetmeliğinin Ek-1 adlı ek maddesine göre belirtilen listede adı olan illere belirtilen unvanlarda ve belirtilen pozisyonlarda çalışmak üzere 55 bin personel alımı yapılacak. Belirtilen pozisyonlara başvuru yaptıktan sonra çalışmaya hak kazanan personeller de yine 5510 sayılı kanun hükmüne göre sözleşmeli sigortalı memur olacaklar.  Aslında PTT yönetiminin en son yaptığı açıklamada 60 bin personel açığı olduğu ve en kısa zamanda bunu çözüleceği söylenmişti. Fakat bu açıklamanın ardından 5 bin personel alımının yapılması personel açığının 55 bin olmasına neden oldu.

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir