ALMANYA’DA İSTİHDAM EDİLMEK ÜZERE 50.000 HASTA VE YAŞLI BAKIMI UZMANI YETİŞTİRİLECEK

11
20225

Yeni bir İSTİHDAM İMKANI DOĞUYOR

Resmi Devlet Üniversitesi ve MEB özel Öğretim Kurumları Nezdinde Başlatılan Proje Kapsamında

Almanya da istihdam edilmek üzere Ön lisans ve Lisans Mezunu 50.000 kişiye istihdam imkanı doğuyor.  25 ve 40 Yaş arası  T.C. Vatandaşları bu projeye katılabilir.

DETAYLI BİLGİ İÇİN LÜTFEN AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURUNUZ

HASTA VE YAŞLI BAKIMI Elemanı yetersizliği belirlenen 4,764 Sağlık ve Bakım tesisi olan; Özel ve Devlet Hastaneleri, Rehabilitasyon merkezleri, Yaşlı bakım evleri, geriatri ve psikiyatri kliniklerinde, huzur evlerinde ve evde hasta bakımı Alanında uzmanlaşıp Profesyonel olarak meslek edinmek  isteyen bireylerin eğitimi için özel olarak geliştirilmiş bir eğitim ve İSTİHDAM Projesidir.

Bu Eğitim Projesinden MEZUN olacaklar Tüm AB Avrupa Birliği Ülkelerinde Çalışabilecekleri gibi ilgili Ülke Konsolosluklarından Kolay Vize Alabilmektedirler.

Başvuru ve Bilgi Almak için formu eksiksiz doldurunuz.

Lütfen zorunlu alanları eksiksiz doldurunuz. *

Bakıcılar Birliğinin verdiği rakamlara göre Almanya’da 2.2 milyon hasta ve yaşlıların bakımını üstlenecek 50 bin kişilik bir iş gücüne ihtiyaç bulunuyor.

Almanya Bakıcılar Birliği Thomas Greiner, 2050 yılına kadar bakıma muhtaç kişilerin sayısı bu rakamın iki katına çıkacağını açıkladı.

ÜNİVERSİTE ŞARTI (ÖN LİSANS VEYA LİSANS MEZUNLARI)

Almanya’da işgücü açığı olan sektörler arasında hasta ve yaşlı bakımı alanı ilk sıralarda geliyor. Bu açığı kapatmak için Almanya’nın en tanınmış sosyal yardım kuruluşu AWO, hasta ve yaşlı bakımı için pilot istihdam projesi başlattı. Proje kapsamında Türkiye’den hasta ve yaşlı bakımı alanında çalışacak kadın ve erkek sağlık elemanlarını istihdam etmek edilecek. Türkiye’den alınacak hasta ve yaşlı bakım elemanlarının en az iki yıl tecrübeli ve üniversite ile meslek okul mezunu olmasını şart koşuyoruz. Türkiye’den çalışanları Almanya’da istihdam etmek için Tüm Sağlık-Sen ile iş birliği yapıyoruz.

MÜLAKAT İSTANBUL’DA

Yapılacak iş görüşmelerinde adaylar ile tek tek görüşme sağlanacak. Adayla anlaşılması halinde ücretsiz Almanca kursu ve Almanya’nın sistemi tanıtılacaktır. Adaylara vize konusunda da kolaylıklar sağlanacaktır. Oldenburg şehrinde iki haftalık staj yapılacak.

MAAŞLAR TOPLU SÖZLEŞMEYE GÖRE 

Başvuru yapan kişiler ile 3 yıllık sözleşme yapılacak.

Maaşlar 2000-2500 Euro arasında değişiklik gösteriyor. (Zamanla artış yapılacak)

Mesailerle maaş yükselecek.

Yıllık izin süresi hafta sonları hariç 30-36 gün olacak.

ALMANYA’DA İŞGÜCÜ AÇIĞI

Almanya, işgücü açığını kapatmak için geçtiğimiz haziran ayında dünyanın her yerinden nitelikli personele Almanya yolunu açan yasayı kabul etti. Yasaya göre artık Türkiye de dahil

PROGRAM İÇERİĞİ

1- HASTA TABURCULUK SÜRECİ VE ÇEŞİTLERİ

2- HASTALARDA GÜNLÜK AKTİVİTE VE EGZERSİZ

3- HASTA VE ÇALIŞAN GÜVENLİĞİ

4- HASTA BAKIMI

5- SAĞLIK KURUMLARINDA HİJYEN

6- SAĞLIK KURUMLARINDA İLETİŞİM

7- TERMİAL DÖNEMDE YAŞLI BAKIMI

8- ZOR İNSANLARLA İLETİŞİM

9- TIBBİ DÖKÜMANTASYON

10- MESLEK ETİĞİ

11- SAĞLIK KURUMLARINDA SOSYOLOJİ

12- HEMŞİRELİKTE İLETİŞİM

KURSUN AMACI NEDİR?

Ev ve kurumlarda kendi sorumluluklarının bilinci altında; İlgili kanun da belirtilmiş Hasta ve Yaşlı Bakımı ödeneği çerçevesinde hasta ve yaşlı bireylerin günlük ihtiyaçlarını kendi ve hasta yaşlının sağlığını koruyarak karşılayabilen Uzman Personel Yetiştirmektir.

Mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler hasta ve yaşlı hizmetleri sektöründe;

  1. Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri,
  2. Bakım evleri,
  3. Evde bakım,
  4. Hastaneler,
  5. Geriatri-psikiyatri klinikleri,
  6. Huzur evlerinde çalışabilirler.

SERTİFİKA GEÇERLİLİĞİ NEDİR?

Proje Kursu programı sonucunda katılacağınız kurs bitirme sınavında almaya hak kazanacağınız Resmi Devlet Üniversitesi onaylı Uzmanlık kursu bitirme belgesi olduğu için tüm Türkiye’de ve AB Ülkelerinde geçerlidir. Özel kurumların ve devlet kurumlarının Devlet memurluğu alım sınavlarında da geçerlidir.

Belgesini Yurtdışında kullanmak isteyenler; kursa kayıt sırasında yurtdışında da kullanmak istediğinizi belirtmeniz durumunda kurumumuz aracılığı ile gerekli tüm APOSTİL ve NOTER işlemleriniz tarafımızdan yapılacaktır.

HASTA VE YAŞLI BAKIMI KURSLARI

Hasta ve yaşlı bakım hizmetlerinde çalışanların sertifikalandırılması ile ilgili yönetmelik doğrultusunda verilen eğitim zorunludur. Hastaneler, hasta bakım merkezleri, hasta bakım evleri, huzur evlerinde çalışmak ve personel çalıştırmak için zorunlu tutulmaktadır. Genellikle her ay yeni grupları açılmakta, sektör deneyimi yüksek, hem pratik hem teorik olarak bilgi ve deneyime sahip eğitmenler tarafından eğitimler verilmektedir.

HASTA VE YAŞLI REFAKATÇİSİ EĞİTİMİ

Refakatçi ve bakım personeli olarak çalışmayı düşünenler ve hali hazırda çalışanlar için tasarlanan bu eğitim programında kursiyerlere hastalıklardan korunma, hasta ile iletişim süreçleri, bakım ve günlük işlemler ağırlıkta olarak meslek hayatları boyunca karşılarına çıkacak veya çıkabilecek neredeyse tüm durumlar için eğitim verilmektedir. Eğitim konu başlıkları oldukça geniş ve sektöre hazırlayıcı olacak şekilde planlanmıştır.

11
Kimler Neler Demiş?

avatar
5 Comment threads
6 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
erenHanifekemal çavdarEdaMuhammed Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Özge
Ziyaretçi
Özge

Süresi ne kadar?

Muhammed
Ziyaretçi
Muhammed

Peki bir sorum olacak size avrupa ulkelerini biz secebiliyor muyuz yoksa devletin belirlediigi bir ulkeye mi gidebilirim sadece ?

Eda
Ziyaretçi
Eda

Kursun ücreti ne kadar

kemal çavdar
Ziyaretçi
kemal çavdar

bende hasta ve bakım kursu almak istiyorum nasıl başvuru yapacağım bilgi verirmisiniz

Hanife
Ziyaretçi
Hanife

Merhaba. 84 yaşındaki, Yaşlı Annemize, evinde, akşam ve gece bakımına ve yaşamına refakat edebilecek, ilaç ve sağlık durumunun takibini yapabilecek, Eğitimli hasta ve yaşlı bakım uzmanından nasıl yardım alabiliriz. Not: Annemiz yatalak değildir, bilinci yerindedir.

eren
Ziyaretçi
eren

merhaba admin nereye basvurucaz