Bakanlık Desteği ile 6.000 Çocuk Bakım Elemanı Alınacak

1
58527

BAKANLIK AÇIKLADI

BAKICI EĞİTİMİ VE İSTİHDAMI TEŞVİKİ PROJESİ

Bu Proje  T.C Aile çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı SGK tarafından yürütülmekte olan,

Bakıcı Eğitim Teşviki ile toplam 6.000 eğitimli çocuk bakıcısına mali destek Sağlama projesi olup, Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde ikamet eden kadınlardan (0-36 ay çocuk bakım eğitimini kapsayan) çocuk bakımı kursunu tamamlayan ve MEB onaylı sertifikasını ibraz edenlere tek seferlik Sertifika  ve Eğitim bedeli olarak 200 Avro (€)’ ya kadar eğitim teşviki sağlanacaktır. Bu Projenin realitesini yukarıda belirtilen illerin yerel SGK ofislerinden teyit edebilirsiniz.

Başvuru için Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz !!!

Maaşınızın %70 ini Devlet Karşılamaktadır !!!

Yukarıda belirtilen Eğitim ve Sertifika sahiplerinin işe yerleştirilme kısmı şöyle olacaktır ; Bu sertifika sahipleri işkur üzerinden kayıt açılıp Bakıcı Talep eden Ailelere yönlendirilecek ve Yönlendirilen Çocuk Annesi, bu Proje ile Sosyal Güvenlik Kurumu bütçesinden aylık 200 Avro (€) Çalışan Anne Desteği sağlıyor. Bekar anneye ve özel gereksinimli çocuğu olan anneye aylık 250 Avro (€) ödenecektir.

Lütfen zorunlu alanları eksiksiz doldurunuz. *

Bu Sertifikalı Eğitimler Gerek MEB ve Gerekse İlgili Devlet Üniversitesi SEM ( Sürekli Eğitim Merkezleri ) Tarafından verilen Sertifikalarınız 80 saat, 180  saat, 252 saat, 360 saat, 936  saati Kapsayıcı olacaktır.  Bu Belgelere sahip olan kursiyerler Bu proje kapsamında yer alabildikleri gibi aynı zamanda da Kamu veya özel Kreşlerde Mesleklerini icra edebilecek, Çalışabileceklerdir.

Not: SMS sağlayıcı MYK Egitim ( MYK ismini Marka Patent Enstitüsünden Almış ) MEB Özel Öğretim Kurumları ve Üniversite SEM leri ile ortaklaşa çalışma yapan Eğitim Danışmanlık Kurumudur, Mesleki Yetkilendirme Kurumu ile bir ilgisi yoktur.

3.8 28 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nurefşan
Nurefşan
3 ay önce

Anaokullarında tam zamanlı eğitim degerler egitimi ögretmeniyim böyle bir şeye katılmak mutluluk verici olurdu