Kontenjan 8,000 M.Y.O Mezununa DGS Sınavı Olmadan Alman Devlet Üniversitelerinde Ücretsiz Okuma Hakkı

0
10620

Değerli Öğrenci Arkadaşlar; Bu proje Eğitim Federasyonları birliği, Eğitim Konfederasyonu ile MEB Eğitim Öğretim kurumları ve Resmi Devlet Üniversitelerinin gerçekleştirmiş olduğu Türkiye Cumhuriyeti öğrencilerinin Eğitimlerine Yurtdışı deneyimi kazandırıp desteklemek amacı ile başlatılmıştır.

Bu Proje ile 8,000 MYO mezunu öğrenciyi DGS sınavı olmadan Lisans tamamlama ve 8,000 Lisans Mezunu Öğrenciyi de ALES  sınavı olmaksızın Yüksek Lisans tamamlama Kontenjanı verilmiştir.

Öncelikle şunu belirtmek isteriz’ki kurumumuz kesinlikle Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı DEĞİLDİR. Resmi Proje Kurumuyuz ve bu proje ile Alman Devlet Üniversitelerine yerleştirme kabul merkeziyiz.

Resmi Kurum binamız Üsküdar/ İstanbul’dadır Kayıtları yüz yüze almaktayız.

Danışmanlık Şirketleri sizden ; Danışmanlık Ücreti, Dilkursu Ücreti, Harç Ücreti TALEP EDER. Resmi Kurumumuz Proje Yürüttüğü için bu bedellerin hiç birini sizden TALEP ETMEZ.

Başvuru için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ;

Lütfen tüm yazıları okuyunuz, kontejyan sadece 8000 kişi.

Bu duyuru resmi bir projeye istinaden yapılmış olup 1964 yılında Almanya ile Türkiye arasında imzalanan eğitim anlaşması gereği tekrar hayata geçirilmiştir.

1 Temmuz itibarı ile Türkiye’de Üniversite hazırlık Etüt Merkezleri kapatılacağı için; bu proje tekrar hayata geçirilmiş olup Proje Sorumluluğu Resmi Kurumumuza ve Kurum Akademisyenlerimizin Kontrolörlüğüne verilmiştir.

Türkiye’de Özel Üniversitelerin dahi yıllığı 15 ile 30 BİN Lira arasında değişmektedir. Hatta Üniversiteyi bitirdiğiniz halde iş bulma ve atanma olasılığınız neredeyse %1 i geçmez.

Resmi verilere göre Boğaziçi Üniversitesi Mezunlarının dahi iş bulma olasılığı %23 ü geçmemektedir.

Almanya’da 278 Üniversite bulunmakta olup bunların genelinde ya harç ücreti yoktur ya da olanlarda ise kanunen maximum 500 Euro’yu geçemez. O halde her Üniversite öğrencisine yaz stajı yaptıkları kurumlar tarafından, hatta son senelerinde çalışma kontratları sunulmaktadır.

Türkiye’de 3 Milyon İşsiz 4 yıllık Lisans Mezunu varken siz halen DGS sınavına girip 2 Yıl daha okuyup bu 3 Milyon işsiz Üniversiteli işsizler kervanına na mı katılmak istersiniz ? yoksa Mezun olur olmaz Avrupa’da Minimum 2.500 Euro maaşla çalışmak’ mı istersiniz ? Seçim sizin…

Türkiyede DGS sınavı ile kendi bölümünüzü veya yakın bir blümü tercih edebiliyorken Almanyada Tıp ve Hukuk HARİCİ tüm bölümlere geçebiliyorsunuz…

Yüksek Lisansta ALES Şartı aranmamaktadır, Yüksek Lisansa kabul barajı GANO puanınızın m inimum 2.70 olması gerekmektedir. 2.70 ortalamanın altında olan adaylara ek 5 ders verilip devamında Yüksek Lisans başlatılmaktadır.

Almanya’da Eğitim dili Almanca ve İngilizcedir, Kabul aşamanızda Dil kursu eğitiminizi dilerseniz Türkiye’de alabilirsiniz dilerseniz Almanya’da. Almanyadaki dil kursları hakkında biz size yardımcı oluyoruz.

Bu Proje ile;  Alman Devleti ve Eğitim Bakanlığı, Almanya’da yaşayan 10 milyon Anadolu insanının kendi milletinden Üniversite mezunları tarafından yönetilmesi amacını gütmektedir.

Alman nüfusu yaşlı ve nüfusu epey az olan gençler de işsizlik maaşına kanaat ettikleri için Üniversitede okuma oranları epey düşüktür. Bu sebeple yurt dışından Üniversite eğitimi için gelen öğrencilere, mezuniyetlerinden itibaren hemen atama ve işe yerleştirme yapılmaktadır.

Alman Devleti öğrenciliğiniz esnasında ailenize yük olmamanız için size iş vermektedir. Burada Alman Devletinin asıl amacını şöyle ifade edebiliriz. Normalde Almanya’da yaşayan vatandaş veya çalışma izinli bir birey 1 yıl sigortalı çalışır ve işten ayrılırsa devlet ona iş bulana kadar her ay minimum 1,300 Euro + Sosyal masraf ödemek zorunda kaldığı için , Üniversite öğrencileri mezun olduktan sonra işsizlik maaşı alıp devlete yük olmasın diye sizi öğrencilik hayatınız esnasında çalışma hayatına  yönlendirmektedir. Ayrıca Alman Devleti öğrenciliği esnasında Ailesine maddi yük olan öğrencinin okul bittikten sonra da devlete yük olacağı mantığı ile bir anlamda önlem almakta, öğrencilik esnasında çalışma hayatını benimsemesini ve adaptasyon kazanmasını sağlamaktadır.

Ayrıca bir diğer önemli nokta şudur ki bu durum resmi bir kurum olmamızdan ötürü farkımızı ortaya koyar. Yurtdışı Eğitim Danışmanlıklarının bahsetmiş olduğumuz bu çalışma iznini verdirme hakkı yoktur.

Sizden Kayıt için 4 belge istenir;

1-) Ön lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesi, (Almanca veya İngilizce tercümeli )

2-) Lise diploması fotokopisi,  (Almanca veya İngilizce tercümeli )

3-)Transcript, (Almanca veya İngilizce tercümeli )

4-) ÖSYM yerleşti belgeniz. (Almanca veya İngilizce tercümeli )

Bu belgelerin sahte olup olmadığını kontrol etmek amaçlı Alman Devleti Türk makamlar ile teyit yazışması yapar bu araştırma için sizden sözleşme karşılığı 800 EURO+ KDV alır, şayet kabulünüz yapılmazsa sözleşmede yazdığı gibi yatırdığınız bedelin %100 kısmını geri iade alabilirsiniz. Kayıt belgelerinizi bize teslim ettikten sonra ilk iki kurluk,  A1-A2 Seviyesinde’ki Dilkursu nu Kurumuzdan Ücretsiz olarak alacaksınız.

Bunun dışında sizden hiçbir kayıt ve harç ücreti ALINMAYACAĞI Resmi sözleşmemiz’de yazmaktadır.

Alman Eğitim Bakanlığından gelecek olan kabulünüz, Almanya’daki 278 Üniversite için geçerlidir.

Şöyle ki; Türkiye’de Üniversite sınavından aldığınız puana göre okul tercihi yaparsınız, yani okul sizi seçer.

Almanya’da ise; öğrenci dilediği okulu kendi seçer.

Almanya’ya gittiğinizde ilk 5 ay ile 10 ay arası dil kursuna tabi tutulursunuz bu arada tüm Alman Üniversitelerini bizzat kontrol edebilir ve dil kursunuzdan sonra size uygun dilediğiniz Üniversiteye yerleşirsiniz.

Türkiye’de İlkokuldan itibaren Ortaokul, Lise, Üniversitede 14 yıl İngilizce eğitimi aldığınız halde çoğu öğrenci 140 kelime İngilizce bilmemektedir. Bu sebeple bir dil ancak kendi ülkesinde öğrenilir ve Almanya’da dil kursunun saati 2 Euro’dur.

Bu Projeye sadece 8,000 kişilik bir kontenjan ayrıldı son kayıt Eylül ayında, epey bir talep var ön kaydınızı yaptırmanızı şiddetle tavsiye ederiz

Almanya da ISO Kalite Yönetim Sistemleri her sektörde zorunlu olduğu için kayıt olan ilk 500 kişiye piyasa değeri 6,000 TL olan 4 alanda ISO BAŞ DENETÇİLİK Eğitimi ve Belgesi hediye edilecektir. ( bu belgeler vize almada ve Almanyada yüksek Ücretli Maaş almada %100 etki sağlamaktadır.

Resmi Kurumumuz size Almanya’da konaklama ve Almanya’daki resmi konularda yardımcı olmaktadır.

Sizi Resmi Kurumumuzun güvenirliğini göstermek amaçlı olarak, şayet mümkünse aileniz ile birlikte kurum merkezimize davet ediyoruz. Sizleri kurumumuzda misafir edip aklınıza takılan tüm sorulara yanıtı Kurum Proje Koordinatörü, Profesörler ve Doçent hocalarımızın yardımı ile cevaplandırmasını sağlıyoruz. Bizler için önemli olan gönül rahatlığı ile tercih edebileceğiniz bir eğitim öğretim ortamına destek verebilmek ve size yol gösterebilmektir.

İlgilenmeniz halinde size kayıt işlemleri için tekrar yardımcı olabilirim. Teşekkür ederim.

Neden Almanya’da Eğitim

Eğitim standartları ve kalitesi çok yüksektir. Devlet üniversitelerinden bile daha ekonomik fiyatlarla tıptan mühendisliğe, ekonomiden psikolojiye kadar çok geniş yelpazede kaliteli bir eğitim alabilirsiniz.
• Tüm üniversitelerinin YÖK denkliği vardır.
• Alman üniversitelerinden alınan diploma, tüm dünyada tanınmaktadır.
• Almanya da alacak olduğunuz eğitimin toplam maliyeti, Türkiye deki eğitim maliyetine kıyasla çok daha uygundur. Almanya da eğitim ÜCRETSİZDİR. Türkiye deki devlet üniversiteleri gibi sadece yıllık harç ücreti almaktadır. Yıllık okul harç ücreti sadece 100 ile 500 Euro arasındadır.
• Bir öğrencinin Almanya daki yaşam giderleri, Türkiye deki büyük şehirlerdeki yaşam giderleri ile kıyaslandığında hiç de farklı değildir. Almanya da bir öğrencinin konaklama ve yemek giderleri dahil aylık masrafı yalnızca 550 – 650 € arasında değişir.
• Almanya nın öğrencilere tanıdığı 180 gün yasal part-time çalışma izni ile eğitim ve yaşam giderlerinizi daha da azaltabilirsiniz.
• Ülkemizde 4 yıl olan lisans eğitimi, Almanya da bölümlerin büyük çoğunluğu için 3 yıldır. Bu hem eğitim ve yaşam giderlerinizin 1 yıl azalmasını, hem de iş hayatına 1 yıl erken başlamanızı sağlayacaktır.
• Türkiye de üniversite sınavında 4 yıllık herhangi bir bölüme yerleşen herkes, dünya sıralamasında ilk 100 de yer alan Alman üniversitelerine giriş yapma hakkına sahiptir.
• 2 yıllık ön lisans mezunlarına Almanya daki üniversitelere transfer imkanı bulunmaktadır. Lisans mezunları ise herhangi bir sınava tabi tutulmadan master eğitimlerine başlayabilir.
• Kalite ve teknolojide üstünlüğü temsil eden Siemens, Bosch, Lufthansa, Porsche, BMW, Volkswagen, Mercedes, Opel, Bauhaus gibi daha birçok Alman şirketi tüm dünyada haklı bir üne sahiptir. Almanya nın, ülkedeki üniversitelerden mezun olan yabancılara verdiği çalışma izni sayesinde bu lider şirketlerde çalışanlardan biri neden siz olmayasınız?
• Ayrıca Almanya Türkiye ye sadece 3 saat uzaklıktadır.

 

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir